Institut regenerace

Břišní tanec a sebevědomí

Položila jsem si otázku, čím to je, že obecně všichni, nejen ženy, mají nízké vědomí o sobě samých a kompenzují si to často nepříjemnými skutky, nebo se prostě jen občas trápí, nebo si jen jednoduše nepřipustí svou svobodu a nedělají to, co by je bavilo, a zůstávají ve stavu, ve kterém nejsou spokojeny. Nabízí se jen jediná odpověď. Doba, pokrok, superlativy. Vývoj ve všech oblastech jde neskutečně dopředu, vynalezení pilulek na krásu, potravinových doplňků na hubnutí, plastických operací, nové vědní objevy, rychlejší a dokonalejší počítače, komunikační prostředky atd., to vše velmi ovlivňuje způsob života, jaký vedeme. Tlaky na dokonalost, ať už fyzickou krásu, pracovní výkon nebo dokonale uklizenou domácnost a čisté a spokojené děti, nás nutí dělat mnohonásobně více věcí, než stíhali ve stejném čase naši prarodiče. A protože lidská duše a tělo mají své limity, nedovolí nám být "dokonalé“. A už se dostáváme k již zmíněnému sebevědomí. Nejsem "dokonalá?“, neodpovídám obecnému mínění?  Tlaky ze všech stran jsou tak neúnosné, že vědomí si sebe sama a své vlastní a jedinečné dokonalosti se vytratilo.

Odborně řečeno sebevědomí je schopnost kritického a objektivního zhodnocení sebe sama, kdy přijmete své dobré, ale i špatné stránky. Na pevném a pozitivním sebevědomí se musí pracovat. Sebedůvěru, tedy víru v to, na co máme, musíme posilovat.

Rozsviť víru v sebe sama 

Stejně jako svaly na těle, můžeme i sebevědomí posilovat zvnějšku a zvnitřku. Vnější faktory, které pomáhají ke zvýšení sebedůvěry, jsou různé pochvaly od okolí. Každou z nás potěší pochvala krásného účesu, lodiček, šatů, pěkného miminka nebo dobře odvedené práce. To se pak nejedna z nás vyskytuje "v sedmém nebi“. Jenomže druhý den ráno už si z té pochvaly pamatujeme jen velmi málo.

Nezbývá tedy nic jiného, než posilovat vědomí si své vlastní hodnoty zevnitř, tedy od sebe, posilovat své srdce, svou duši a své tělo. A jsme opět u břišního tance.

Břišní tanec zvyšuje sebevědomí každé ženy 

Břišní tanec je jednou z aktivit, při které je prokázán blahodárný vliv na sebevědomí a sebedůvěru. Mnoho živých důkazů je součástí Institutu Regenerace. Vždy znovu a znovu mě blaží postupný přerod "housenek“ v krásné motýly. Na začátku kurzů břišního tance jsou dámy, které přijdou v tričku a legínách. Krčí se vzadu v tělocvičně, co nejdále od zrcadel a od lektora, a schovávají se mezi svá ramena. Postupem lekcí se naučí držet tělo vzpřímeně – první krok ke zdravému sebevědomí. A když se naučí pracovat se svým tělem, izolovat hrudník od bříška, a ovládat své tělo, je téměř vyhráno, protože své tělo začnou mít opravdu rády, i se všemi krásnými špíčky, širokými lýtky, velkými nosy apod. Protože to všechno může být součástí krásné ženy, která své tělo umí nosit a naopak své nedokonalosti vyzdvihuje jako přednosti.

Ruku na srdce, která z vás, z těch, které si tento článek právě čtete, můžete o sobě skromně říci, že máte to správné sebevědomí. Že víte, jaká je vaše hodnota a chováte se podle toho? Bohužel málo která z vás si odpoví ano, jsem sebevědomá, vždy a za všech okolností, dávám to příjemně najevo a jsem spokojená sama se sebou a s tím, jak se k sobě chovám a jak se ke mě chovají ostatní. Nesmíme zapomínat, že vše je v našich rukách. Tak hlavu vzhůru a dělejme to, co nás těší! :)

Břišní tanec probouzí v každé ženě ženskou energii, vybízí k zastavení se a vnímání vlastního těla. Mnoho dívek a žen získalo díky břišnímu tanci jiný, lepší pohled na sebe a na svět jako takový. Přijďte mezi nás, uvidíte mnoho živých důkazů této krásné proměny. A věřte, že proměna se povede i vám.

Copyright © 2010 Institut Regenerace