Institut regenerace

VeronikaS

 

Diana

Tanec se stal mou součástí již v dětství. Už když jsem poprvé v 7 letech navštívila hodiny baletu, věděla jsem, že tento taneční styl mě naplňuje a že u něj dlouho zůstanu - a opravdu se tak stalo na celých 12 let. Několik let jsem též byla členkou taneční skupiny se zaměřením na scénický a výrazový tanec. Absolvovala jsem i průpravu ve standardních a latinsko-amerických tancích.

V roce 2009 jsem však propadla kouzlu orientálního tance, navštěvovala jsem kurzy Institutu regenerace pod vedením tanečnice Eglal, Dany Rancové a Najyi, které mi ukázaly zase úplně jiný taneční styl a rozšířily tak mé taneční obzory. Na břišním tanci miluji jeho rozmanitost, hravost, eleganci a především neskutečnou energii.

Svým kurzistkám bych kromě tanečních dovedností ráda předala lásku a nadšení pro tanec, pozitivní energii a schopnost sebevyjádření svých emocí, pro což je tanec jedním z nejvhodnějších nástrojů. Tancem dokáže člověk vyjádřit snad téměř vše, častokrát pomůže sdělit i to, na co slova nestačí. Nesmíme ani zapomenout na vnímání hudby a na to, že právě tanec dělá hudbu „viditelnou“. Také bych svým kurzistkám ráda ukázala, že tanec není jen "dřina", ale i úžasný způsob relaxace a odreagování se od každodenních povinností.

 

Tanec je jako život: Je dobré ho mít naplánovaný, ale je třeba být připraven i improvizovat. A já už si svůj život bez tance nedovedu vůbec představit.  

Aktuální kurzy

Jméno Místo Úroveň Čas První lekce Zápis

Copyright © 2010 Institut Regenerace