Mé aktuální kurzy

Jmenuji se Bára Šedivá a v současné době vedu v zastoupení kurz pro pokročilé v Mělníku. Kurzy se konají každé pondělí od 20 hod v I.N.Spiraci, Mělník.

Má taneční cesta

Tanec je mým koníčkem již od malička. Vyrostla jsem na filmu Hříšný tanec a závěrečnou taneční scénu jsem si pouštěla stále dokola 🙂

Navštěvovala jsem taneční kurzy nejrůznějších stylů. Jako náctiletá jsem tančila disko, poté jsem si zamilovala latinu. Vlivem filmu Hříšný tanec 2 jsem propadla kubánské salse a přihlásila se do kurzu latinskoamerických tanců pro ženy pod vedením Evy Bartuňkové. Krásu orientálního tance jsem objevila mezi lety 2008 a 2010. Už na druhé lekci jsem si vyslechla pochvalu od lektorky Brigit Mašíkové: „Ty už jsi to určitě někdy tančila, že? Máš ten pohyb v těle.“ 🙂 V roce 2014 jsem ochutnala flirt dance na lekcích Johanky Řezníčkové. V neposlední řadě jsem se nechala unášet v zemitém rytmu afrických tanců s Hankou Říhovou. V roce 2015 jsem se stala maminkou a od roku 2016 jsem se opět vrátila k orientálnímu tanci, který je mou vášní dodnes. Tehdy jsem se přihlásila do kurzu Institutu regenerace k lektorce Kamile Stloukalové a jak léta plynula, protančily jsme se k pokročilé úrovni. Nyní tančíme pod názvem Stars of the Nile a můžete nás vidět na akcích pořádaných Institutem regenerace, vystupovat na plesech i na open stage různých tanečních show.

Vedle orientálního tance se také věnuji prožitkovému tanci pro ženy. V roce 2019/2020 jsem absolvovala roční lektorský výcvik s akreditací MŠMT.

Co chci tancem předávat – můj cíl

V orientálním tanci se i nadále vzdělávám. Kromě pravidelných lekcí a tréninků se účastním různých tanečních seminářů pod vedením těch nejlepších tanečnic. Mým snem a zároveň i cílem je se co nejvíce k těmto tanečním ikonám přiblížit.

V tanci je pro mě důležitý prožitek, radost z pohybu, ladnost a ženskost. Lekce tance jsou jedinečnou možností k uvolnění a vyjádření sebe sama, aneb když tančím, jsem to já. 🙂 Zároveň kladu důraz na techniku a správné provedení pohybů. Mám ráda fusion, kdy se orientální tanec spojí s dalšími tanečními styly i klasický egyptský styl.