Mé aktuální kurzy


Jmenuji se Kamila a orientální tanec učím na Mělníku a na Praze 1 na Starém Městě. Orientální tanec (egyptský styl) mě provází již od roku 2004. Vyučuji jej již přes 14 let a v rámci Institutu regenerace od roku 2015. Nyní vedu kurzy pro pokročilé tanečnice na Mělníku v I.N.Spiraci a pro mírně pokročilé v budově Právnické fakulty UK. V roce 2019 jsem absolvovala akreditovaný vzdělávací kurz Lektor orientálního tance. Účastnila jsem se i mnoha výukových programů, např. zaměřených na egyptské folklorní tance (dílna egyptského folkloru 1 a 2).

Co tancuji

Ráda tančím jak klasický styl raks sharki, tak právě různé tance folklorní (saidi, hagallu aj.). Ráda zapojuji do tance rekvizity (šavle, fan veils atd.). Působím ve skupině Matahari Group, s níž pravidelně trénujeme a účastníme se různých tanečních festivalů, soutěží a dalších vystoupení se skupinovými choreografiemi.

Orientální tanec a Kamila patří k sobě. Její lekce jsou vždy úžasným zpestřením všedního týdne. Zaručeně se pobavíte, naučíte se něco nového a poznáte spoustu originálních tanečních stylů.

O tanci

Tanec se stal naší vášní. Všechny naše lektorky se specializují na výuku egyptského tanečního stylu. Tento styl se vyznačuje elegancí, velkými akcenty boky, ladnými pažemi. Abychom stále udržovali vaší pozornost, střídáme témata. Orientální tanec má totiž mnoho podob. Mezi nejoblíbenější patří klasické Raks sharki, drum solo, baladi, shaabi, folklorní styly, jako je saidi, hagalla, fellahi, nubia. Velice oblíbený mezi klientkami je tanec se závojem, s vějířem, s hedvábnými fan veils. Velké popularitě se těší i různé taneční fúze – propojení orientálního tance s flamencem, tangem, salsou, cikánské tance atp.