Mé aktuální kurzy


O lektorce Luned:

Orientálnímu tanci se věnuji od roku 2015 a mým největším snem bylo stát se lektorkou. Sny se mají plnit, a tak jsem absolvovala Rekvalifikační kurz s akreditací MŠMT Lektor orientálního tance. Orient je pro mě láska na celý život, přináší mi radost, uvolnění a pomáhá zpracovávat některé životní situace. Pomáhá mi prožívat a zdůrazňovat ženské aspekty v celé své kráse. Když tančím, jsem o to šťastnější. Nejraději tančím klasický styl v tarabovém pojetí, krásně ženské baladi, moderní orient, hravé a zemité saidi, fusion s rekvizitami i bez rekvizit i shaabi. V rámci tanečního festivalu Let’s Dance Prague 2021 jsem si se svým tarabem v soutěži vytančila krásné 3. místo, díky čemuž jsem získala další cenné zkušenosti. Kromě výuky vystupuji s tancem na večírcích, plesech a různých akcích a stále se snažím zdokonalovat svou techniku i projev. Aktuálně tančím také s taneční skupinou Zahra Dance group.

Na hodinách vás seznámím nejen se základy orientálního tance (kroužky, akcenty, shimmy, kroky, …), ale také vás uvedu do tajů nádherné orientální hudby, na kterou si zatančíme. Mým cílem je ukázat ženám, že mohou objevit a přijmout jejich krásu, ženskost a být s nimi v souladu, a najít radost nejen z pohybu, ale i z jejich těla. Zkrátka aby se tanečnice na mých lekcích cítily pohodově, uvolněně a mohly si odpočinout od každodenních starostí.

Lekce začínám zahřátím a rozcvičkou, následuje technika, z naučených prvků utvářím jednoduché kombinace a na závěr lekce nesmí chybět protažení a uvolnění. Hudbu vybírám takovou, aby oslovila širší spektrum tanečnic a zároveň, aby měly přehled a mohly získat i nějaké znalosti.

V pracovní rovině se také věnuji zajišťování přepravy odpadů určených k recyklaci. A když zrovna nedělám administrativu nebo netančím, věnuji se hudbě – své vlastní autorské a také jako jazzová a muzikálová zpěvačka.