Mé aktuální kurzy


Veronika orientání tanec učí v Kolíně. Její lekce se vyznačují precizností a do hodin zahrnuje i prvky z jiných tanců, například z baletu, latiny atd.

O mé cestě k orientálnímu tanci

Tanec je moje láska od malička. Je to vyjádření hudby a emocí pohybem. Je také mojí terapií, když je mi smutno nebo veselo. Když si potřebuji odpočinout, načerpat energii, tak tančím… Orientální tanec jsem měla v povědomí. Ale nijak zvlášť jsem se o něj nezajímala. Souhra životních událostí mě přivedla na orientální show a řekla jsem si, proč to také nezkusit. A tak mě tento tanec a vše, co s ním souvisí, postupně vtáhl do svého světa. Poslouchám orientální hudbu, obdivuji kostýmy, tančím a ve svých letech i soutěžím.

Nejbližší je mi klasický orientální styl – egyptský, miluji improvizaci a také fusion, balet, tango a flamengo.

O mém vzdělání

Absolvovala jsem Rekvalifikační kurz s akreditací MŠMT Lektor orientálního tance – chtěla jsem poznat tanec víc do hloubky, jeho historii, teorii, hltala jsem diskuzi o formách a vývoji tance, o tanci v Egyptě, o reálném tanečním životě. 

Otevřel se mi další svět, skvělá výuka, nová hudba, noví přátelé, dostala jsem impuls do života – zkusit něco jiného. A cítím zároveň pokoru, chuť se stále učit, a to od těch nejlepších, tancem předat emoce, které právě prožívám já. Za největší ocenění považuji to, že i úplně neznámí lidé přijdou a řeknou, že se jim můj tanec líbil, že poznali příběh, který jsem jim vyprávěla.

Těším se na hledání jedinečných příběhů tance na našich kurzech. Život je tanec. 

Orientální tanec a Veronika je spojení, které se dlouho hledalo. Ale nyní už Veronika zakotvila u břišního tance napořád.

O nás

Institut regenerace pořádá kurzy tance již od roku 2002. Vždy jsme se specializovali na výuku orientálních břišních tanců. Pořádáme převážně pravidelné kurzy v okrajových částech Prahy a ve východní části středních Čech. Vítáme na našich kurzech všechny ženy bez rozdílu věku či váhy. Každá si u nás najde to své. Kromě pravidelných lekcí připravujeme i víkendové pobyty, dovolené, taneční show pro veřejnost a taneční soutěže pro amatérské tanečnice z celé ČR.