Mé aktuální kurzy


Darina učí orientální tanec už mnoho let. Aktuálně vede své kurzy v pražských Ďáblicích a v Kobylisích. V Institutu regenerace vyučuje od roku 2019, ale má za sebou už více jak deset let zkušeností s výukou orientálního tance.

Miluji tanec, miluji hudbu, tančím celý svůj život. Jako malá jsem tančila folklórní tance. Později jsem se věnovala moderním tancům, street dance, stepu, salse a bachatě, každé životní období mi přineslo nové výzvy.

Můj sen

Mým snem bylo stát se profesionální choreografkou. Úplně mi to nevyšlo, ale můj sen se naplňuje vždy, když mohu být v tělocvičně či na parketu. Dlouhodobě se věnuji i dětem, vedla jsem kurzy orientálního tance pro holčičky od 5 let a kurzy shuffle pro školní děti.

Orientální tanec jsem objevila v roce 2000, to jsem poprvé navštívila kurz. Uplynulo přes 20 let a já stále tančím, protože je to má celoživotní vášeň.

Stále se vzdělávám a učím něco nového, ať už na seminářích českých i zahraničních lektorů. Na svých zahraničních cestách si vždy najdu čas na „místní tanečníky“, sleduji nové trendy a vždy mě překvapí, kolik úžasných nových tanečních variací se mohu naučit. Předávám své zkušenosti dalším tanečnicím, objevuji nové taneční styly, novou hudbu – to mně velmi naplňuje.

Motto

Úsměv žen a radost z pohybu je můj hnací motor.

Těším se na vás, ať už na kurzu pro začátečnice či pokročilé v Ďáblicích v Rehaklubu, v Kobylisích v Domě dětského baletu či na nějakém jednorázovém workshopu či taneční orientální show.

Darina a orientální tanec jsou jedno a totéž. Na jejích lekcích zaručeně pookřejete. Má velice temperamtení taneční styl a nadmíru originální krásné choreografie.

O tanci

Tanec se stal naší vášní. Všechny naše lektorky se specializují na výuku egyptského tanečního stylu. Tento styl se vyznačuje elegancí, velkými akcenty boky, ladnými pažemi. Abychom stále udržovali vaší pozornost, střídáme témata. Orientální tanec má totiž mnoho podob. Mezi nejoblíbenější patří klasické Raks sharki, drum solo, baladi, shaabi, folklorní styly, jako je saidi, hagalla, fellahi, nubia. Velice oblíbený mezi klientkami je tanec se závojem, s vějířem, s hedvábnými fan veils. Velké popularitě se těší i různé taneční fúze – propojení orientálního tance s flamencem, tangem, salsou, cikánské tance atp.