Mé aktuální kurzy


Jmenuji se Ilona a tančím v Lysé nad Labem. Lektorství je pro mne asi jedinou novoroční výzvou, na kterou bych se letos soustředila.

Tanec a hudba mi přináší vnitřní a duševní svobodu a relaxaci. Orientální tanec je sice formován styly, rytmem a správným provedením typických prvků, přesto je v něm možné tančit svobodně a osobitě.  Jeho tajemná krása si mě našla před dvaceti lety, kdy se v Čechách objevily nadšené tanečnice a otevřely první pražské kurzy. Studia Happytime, Pure, dojížděla jsem k nadšené lektorce na Vlkavu, kde jsem mohla tančit i s dětmi, a pochopitelně Institut regenerace. Orientální tanec mi zdravotně pomáhá v boji s vadným držením těla a jako strečink ke sportu. Při tanci chci i já vypadat krásně, i když tančím doma celé dopoledne při vaření. Miluji ladnost a zajímavé rytmy a chtěla bych každou choreografii tvořit na hudbu, která se líbí i mým tanečnicím. Sdílená radost a touha po pohybu často stačí k základům tance, na kterých stavíme svoje choreografie a naučíme se novému.

O tanci

Tanec se stal naší vášní. Všechny naše lektorky se specializují na výuku egyptského tanečního stylu. Tento styl se vyznačuje elegancí, velkými akcenty boky, ladnými pažemi. Abychom stále udržovali vaší pozornost, střídáme témata. Orientální tanec má totiž mnoho podob. Mezi nejoblíbenější patří klasické Raks sharki, drum solo, baladi, shaabi, folklorní styly, jako je saidi, hagalla, fellahi, nubia. Velice oblíbený mezi klientkami je tanec se závojem, s vějířem, s hedvábnými fan veils. Velké popularitě se těší i různé taneční fúze – propojení orientálního tance s flamencem, tangem, salsou, cikánské tance atp.