Mé aktuální kurzy


Karolína učí orientální tanec na Praze 5, již několik let vede kurzy na Barrandově. Její lekce se vyznačují vysokým tanečním tempem. Má hodně energie, kterou tancem a výukou předává dál. Hodně dbá na správné provedení tanečních prvků. Velice ráda kombinuje orientální břišní tanec s jinými typy tance.

O mé výuce

Výuce orientálního tance se věnuji od roku 2012, momentálně učím na Barrandově každé pondělí začátečnice i pokročilé. Věnujeme se často různým fusionům. Ve svých lekcích dbám hodně i na posilování a zvládnutí techniky orientálního tance.

O mé taneční cestě

Tanci se věnuji od šesti let, kdy jsem začala chodit na první lekce klasického baletu, u kterého jsem zůstala několik let, než jsem ze zdravotních důvodů musela tanec na čas opustit. Po této nucené pauze jsem se v roce 2009 na dovolené v Egyptě seznámila s orientálním tancem a okamžitě jsem se zamilovala. Tato láska trvá dodnes. Po návratu z dovolené jsem se okamžitě zapsala na kurz orientu. Od té doby se mu aktivně věnuji a získávám další vzdělávání v této oblasti. 

Na orientálním tanci nejvíce miluji jeho rozmanitost, a proto se snažím v tanci dále vzdělávat na seminářích u předních českých tanečnic a také u zahraničních hvězd.

Ze všeho nejvíce mě baví propojovat orient s dalšími tanečními styly. Mým nejoblíbenějším spojením je orientální flamenco nebo orientální tango, za oba tyto styly jsem získala řadu ocenění na českých soutěžích. Vedle toho vedu také taneční skupinu Zahra dancegroup.

Vystudovala jsem psychologii a sociální práci. Zabývám se výzkumem v oblasti paliativní péče a výukou studentů medicíny na 3. lékařské faklutě Univerzity Karlovy.

Karolína a orientání tanec je úžasné éterické spojení. Patří k sobě. Karolína má velice jemný a ladný styl. Ale na lekcích dbá na správnou techniku, na posilování potřebných svalů. Přijďte si tanec s ní vyzkoušet.

O tanci

Tanec se stal naší vášní. Všechny naše lektorky se specializují na výuku egyptského tanečního stylu. Tento styl se vyznačuje elegancí, velkými akcenty boky, ladnými pažemi. Abychom stále udržovali vaší pozornost, střídáme témata. Orientální tanec má totiž mnoho podob. Mezi nejoblíbenější patří klasické Raks sharki, drum solo, baladi, shaabi, folklorní styly, jako je saidi, hagalla, fellahi, nubia. Velice oblíbený mezi klientkami je tanec se závojem, s vějířem, s hedvábnými fan veils. Velké popularitě se těší i různé taneční fúze – propojení orientálního tance s flamencem, tangem, salsou, cikánské tance atp.