Mé aktuální kurzy


Lubka orientální tanec vyučuje již několik let v Lysé nad Labem a v Líbeznicích. Je to velice milá a laskavá lektorka, s příjemným trpělivým přístupem. Na jejích lekcích se nikdy nebudete obávat toho, že byste nestíhali. Vše podrobně a v klidu vysvětluje. Lubka má za sebou bohatou taneční kariéru. Se skupinou Sahar Group vystupovali téměř na všech kontinentech, pro šejky, velvyslance i příslušníky královských rodin.

O mém tanci

Miluji tanec a vůbec pohyb jakéhokoli druhu. U orientálního tance jsem zakotvila proto, že k tanci nepotřebuji partnera, mohu tančit sólo. Nejvíc mě ale baví asi dua, skupiny … interakce a ta síla jednoty, když se vše povede, jak má.

Orientální tanec nabízí plno možností, nezáleží na věku, na postavě, ale pouze na chuti tančit.  V tanci je kouzlo projevu, prolínání osobnosti jemné i divoké, sladění se s hudbou. Tak i choreografie, které učím jsou někdy jemné, jindy hravé až živelné. Člověk si protáhne a posílí celé své tělo úpně nevědomky.

O mé výuce

Ráda se vracím k základům tance, snažím se tanečnicím předat maximum z toho, co jsem za léta načerpala a vstřebala já sama. Vzdělání je nekonečné, neustále je se co učit, a svým projevem se to snažím předat dál. V tanci je nekonečně možností. Samozřejme jsou pravidla u jednotlivých stylů, ale primárně jsou kurzy o radosti z pohybu, a na to se teď momentálně soustředím.

O tanci

Tanec se stal naší vášní. Všechny naše lektorky se specializují na výuku egyptského tanečního stylu. Tento styl se vyznačuje elegancí, velkými akcenty boky, ladnými pažemi. Abychom stále udržovali vaší pozornost, střídáme témata. Orientální tanec má totiž mnoho podob. Mezi nejoblíbenější patří klasické Raks sharki, drum solo, baladi, shaabi, folklorní styly, jako je saidi, hagalla, fellahi, nubia. Velice oblíbený mezi klientkami je tanec se závojem, s vějířem, s hedvábnými fan veils. Velké popularitě se těší i různé taneční fúze – propojení orientálního tance s flamencem, tangem, salsou, cikánské tance atp.