Mé aktuální kurzy


Marcelka učí orientální tanec v Lysé nad Labem, její lekce patří k nejnavštěvovanějším. Oblíbeným stylem Marcelky je orientální pop. Její lekce se vyznačují živou energií, kterou spolehlivě přenáší spolu s radostí z pohybu na své žačky.

O mně

Pracuji jako výtvarnice a práce je mi koníčkem. U ostatních lektorek můžete často číst, že je tanec uchvátil už od mala. U mne to bylo jiné – vždy jsem nejraději kreslila, šila nebo něco vytvářela, pohybově jsem nijak nevynikala, spíše naopak. Tanec mě začal bavit až v tanečních. V dospělosti jsem se chtěla tanci věnovat, ale narážela jsem na to, že můj partner ne.

O mé cestě k orientálnímu břišnímu tanci

A pak jsem objevila Institut regenerace a přihlásila se na břišní tance. Tady jsem partnera nepotřebovala. Líbilo se mi i to, že tento tanec není omezen ani věkem, ani váhou tanečnice. Od první hodiny jsem věděla, že je to to pravé. Živý tanec, hudba vyjádřená pohybem… vertikání projev horizontální touhy…  Zcela jsem břišním tancům propadla, jsou mi radostí, která doplňuje moje pracovní nasazení výtvarnice.

Zlepšilo se mi držení těla, přestala mě bolet hlava, už nikdy mne nebolely záda, zvýšilo se mi sebevědomí, dokonce jsem „vyrostla“ o 5 cm – to se mi po 3 měsících tanečních pohybů uvolnila páteř a já se narovnala. 

Doposud jsem navštěvovala dvě taneční školy, vystupuji s úspěšnou mladoboleslavskou taneční skupinou, i jako jednotlivec nejen na různých oslavách, ale i v tanečních soutěžích Bellydance. Choreografie pro sólový tanec si dělám sama, baví mě vyjádřit hudbu pohybem. Kladu důraz i na výraz, nejraději tančím egyptský kabaretní styl na popovou muziku, a to je především výrazový tanec.

O mé výuce

Svým žákyním (případně i žákům) bych ráda předala vše, co jsem se dosud naučila, plus „něco navíc“ v podobě jakési radosti z živého pohybu. Pohyb totiž může nastartovat samouzdravující proces u všech neduhů způsobených dnešním uspěchaným životem. 

Orientální tanec v podání Marcelky je velice ženský.