Mé aktuální kurzy


O mé výuce

Jmenuji se Jana, uměleckým jménem Najya. Vyučuji orientální tanec od září 2011. Aktuálně se se mnou můžete potkat ve Staré Boleslavi, v Mělníku, v Neratovicích a také na všech našich orientálních show. Show připravuji, organizuji a obvykle i moderuji, o tanečních vystoupeních nemluvě.

Chodí ke mne ženy rozličného věku i postavy, začátečnice i pokročilé. Na lekcích se věnujeme nejen výuce orientálních prvků, ale též uceleným choreografiím. Nejraději mám klasické orientální skladby, drum solo a arabské folklórní tance. Ve svých lekcích dbám hodně i na zvládnutí techniky orientálního tance.

O mém vzdělání

Absolvovala jsem nespočet vzdělávacích programů. Mezi nejdůležitější patří: rekvalifikační kurz „Lektor orientálního tance“, jež má jako jediný akreditaci od Ministerstva školství ČR . 

Jsem také absolventkou vzdělávacího programu „Folklorní orientální tance“ pod vedením proslulých egyptských tanečníků Osamy Emama a Mohameda Kazafyho a  „Profesionálního intenzivního tréninku egyptského folklóru Mahmouda Redy“ pořádaného španělskou tanečnicí Nesmou.  

Jsem hrdá na to, že jsem součástí mezinárodní taneční skupiny světoznámého tanečníka Mohameda Kazafyho – Kazafy International Troupe CZ. Mohamed Kazafy je bývalým sólistou národní taneční skupiny Reda Troupe, která propaguje egyptský tanec už od 50tých let ve vyprodaných sálech po celém světě.

Z mých nejpokročilejších kurzistek se vyklubaly skvělé tanečnice a společně vystupujeme jako Blooming lilies a Rippling ladies.

O mém životě

Propadla jsem tanci už jako malinká. Jakmile slyším hudbu, už jsem na nohách, nebo alespoň „tančím“ rameny. Mám za sebou základní průpravu ve společenských tancích a latině. Moje první taneční krůčky poznamenal film Hříšný tanec :).

Institut regenerace byl na začátku mé orientální dráhy. V roce 2003 mi poprvé ukázala krásu orientálního tance tehdejší lektorka Institutu Regerace Eva Procházková. Postupem času jsem vystřídala několik tanečních škol, až jsem zakotvila u Karolíny Idrisové. Ta která mi plně odhalila svět egyptského popového a folklórního tance, a já se zamilovala. 

Nejvíc mne uchvátil živelný egyptský folklórní tanec (saidi, iskandarani, hagalla, khaleegy, ale i méně známé tance jako např. mwashah, bambouti, ghawaze či nubijský tanec). Egyptský styl jsem začala tančit v roce 2005, a od té doby jsem prošla mnohými tanečními školami a „rukama“ mnoha významných tanečnic a tanečníků u nás i ve světě. Stále v tomto tanci objevuji netušené možnosti. Našla jsem nejen skryté možnosti a schopnosti svého těla, ale též mnoho nových kamarádek.

Můj cíl  

Mým hlavním cílem je bavit se tancem a předávat dovednosti a především radost z pohybu Vám, kteří jste se rozhodli hýčkat své tělo a přitom se naučit krásně tančit. V hodinách se řídím heslem: S úsměvem vše vypadá nádherně, je to hlavní taneční prvek a disponuje obrovskou mocí v běžném životě ;-).