Přínos orientálního tance, aneb proč s námi začít tančit.

Orientální břišní tance jsou v dnešní době velmi populární aktivitou pro ženy. Za to, že koncem 20. století přišel vliv tohoto tance do ČR, můžeme být opravdu velmi rády. Oproti dalším fyzickým aktivitám, má břišní tanec několik nesporných předností. Břišní tanec dává možnost ženě za zvuků překrásné hudby zapojit do tance břišní svalstvo, ale též záda a paže. Díky přirozeným a avšak pro mnohé nezvyklým pohybům se naučíte pracovat s jednotlivými částmi těla a zvednete si nejen fyzičku, ale též sebevědomí. Vliv břišních tanců na zdraví je nesporný.

Neexistují sice žádné vědecké výzkumy a podklady, ale denně se setkáváme se živoucími důkazy proměny. Orientální tance pomáhají odbourávat menstruační bolesti, bolesti zad, zpevňují vnitřní břišní svalstvo, dodávají sebevědomí (především dámám, které mají za sebou traumatické zážitky či operace), objevují v nás trochu pozapomenutou ženskost, pomáhají při bolestech hlavy, při potížích s otěhotněním atd.

Nespornou výhodou je to, že můžete začít v každém věku. Skutečně, břišní tanec jsou vhodné pro každou ženu, ať má jakékoli dispozice. Každá žena projde u nás pečlivou výukou základů. Správné držení těla a správné provádění jednotlivých prvků je totiž nezbytné pro to, aby se cítila svěží, protažená a krásná. K tomu, aby se každá dáma na kurzech břišních tanců cítila dobře, podněcuje rytmická podmanivá orientální hudba a příjemná atmosféra.

Břišní tanec se vším, co k němu patří – dobrá nálada, podmanivá hudba, penízkové kostýmy, závoje, bubínky, radost a zábava.

Jste srdečně zváni 🙂 Těší se na Vás naši lektoři.

autor článku proč začít tančit: Jana Najya Voříšková