Přeložili jsme akci Soutěžní přehlídka II. ročník na září 2022. Soutěž pořádá společnost Institut regenerace, s.r.o. (dále IR). IR si vyhrazuje právo na úpravu soutěžních kategorií v souvislosti s naplněním kategorií.

Soutěž se koná vždy v Divadle Gong, Sokolovská 191, Praha 9 – Vysočany od 10h do 16h.

Registrace do soutěže bude probíhat od 9:00 do 10:00 pro soutěžící v dopoledních kategoriích a od 11:00 do 12:00 pro soutěžící v odpoledních kategoriích – přesný čas bude upřesněn dle počtu přihlášených.

 PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE POD TÍMTO ODKAZEM.

 KATEGORIE DĚTI:

– solo do 12 let
– JUNIOR solo 13-17 let
– KLASICKÝ ORIENT skupina
– FOLKLOR skupina
– FUSION skupina

KATEGORIE DOSPĚLÍ:

– 18 – 30 let
– 31 – 50 let
– 51 – 65 let
– 65+
– skupina
– kurzistky skupina

– seniorky skupina

SPECIÁLNÍ KATEGORIE:
TANEC S REKVIZITOU – solo, bez omezení věku
RODINA – jakékoli rodinné kombinace
TANČÍM PŘÍBĚH – ztvárnění pohádky či příběhu – solo 

NESOUTĚŽNÍ KATEGORIE – pro ty, které nechtějí být hodnocené porotou, ale chtějí si zatančit

Kromě výše zmíněných kategorií bude v průřezu mezi kategoriemi hodnocená kategorie „POPRVÉ NA SOUTĚŽI“ a „FOLKLOR“.

HUDBA:
Skladby na solo max. 2,5 minuty, (2 min a 30 sec), na skupiny max. 3,5 minuty, (3 min a 30 sec).

STARTOVNÉ: 

DĚTI – 200,-Kč/solo, 150,-Kč/os. ve skupině
DOSPĚLÍ A SPECIÁLNÍ KATEGORIE – 400,-Kč/solo, 200,-Kč/os. ve skupině

NESOUTĚŽNÍ KATEGORIE – 100,-Kč/solo,  100,-Kč/os. ve skupině

VSTUPNÉ:
200,-Kč/os

UZÁVĚRKA A BONUSY: Uzávěrka přihlášek do soutěže je: 14. září 2020. Startovné musí být uhrazeno do 24. září 2020. Při přihlášení a uhrazení startovného do 31. července 1 vstupenka pro diváky zdarma. Jakmile Vaší přihlášku zpracujeme, zašleme Vám fakturu na částku startovného.

POPIS KATEGORIÍ:

DĚTI

– solo do 12 let – jakýkoli taneční styl s 70% prvky orientálního tance, pro děti do 12 let (včetně), rekvizita je povolena na max. 1/3 tanečního vystoupení.

– KLASICKÝ ORIENT skupina – kategorie zahrnuje raks sharki, moderní orient, mejance, tarab

– FOLKLOR skupina – kategorie zahrnuje arabské folklorní styly, tradiční baladi, shaabi

– FUSION skupina – podmínkou je 70% prvků orientálního tance

JUNIOR solo 13 – 17 let – jakýkoli taneční styl s 70% prvky orientálního tance; pro děti od 13 do 17 let (včetně), rekvizita je povolena na max. 1/3 tanečního vystoupení.

DOSPĚLÍ

– solo 18 – 30 let – jakýkoli taneční styl s 70% prvky orientálního tance; pro dospělé 18 – 30 let (včetně), rekvizita je povolena na max. 1/3 tanečního vystoupení.

– solo 31 – 50 let – jakýkoli taneční styl s 70% prvky orientálního tance; pro dospělé 31 – 50 let (včetně), rekvizita je povolena na max. 1/3 tanečního vystoupení.

– solo 51 – 64 let – jakýkoli taneční styl s 70% prvky orientálního tance; pro dospělé 51 – 64 let (včetně), rekvizita je povolena na max. 1/3 tanečního vystoupení.

– solo 65+ – jakýkoli taneční styl s 70% prvky orientálního tance

– skupina – jakýkoli taneční styl s min. 70% prvky orientálního tance,

– kurzistky skupina – jakýkoli taneční styl s min. 70% prvků orientálního tance, skupina, jejíž členky se setkávají pouze jednou týdně na kurzu.

– seniorky skupina (nadpoloviční většina dam musí být 60+) – jakýkoli taneční styl s min. 70% prvky orientálního tance

SPECIÁLNÍ KATEGORIE:

TANEC S REKVIZITOU – solo, bez omezení věku

RODINNÁ – jakékoli rodinné kombinace tanečnic, jakýkoli taneční styl s min. 70% prvků orientální tance

TANČÍM PŘÍBĚH – soutěž se koná v prostorách, kde se pravidelně hraje divadlo pro děti, rozhodli jsme se pro tuto speciální kategorii, solo či skupina bez omezení věkem.

Pokud nevíte, do jaké kategorie spadáte, napište nám.  

POROTA: 

KRITÉRIA HODNOCENÍ: technika, choreografie, celkový dojem, autenticita vzhledem k ohlášenému stylu, dodržení podmínek kategorií.

V případě nesplnění podmínek dané kategorie může IR v součinnosti s porotou soutěže soutěžícího diskvalifikovat. 

 KONTAKT:

Pro případné dotazy využijte emailovou adresu najya@institutregenerace.cz, telefon +420 605 143 006 nebo facebookové stránky soutěže: https://www.facebook.com/events/406338176878592/ PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE POD TÍMTO ODKAZEM.

O nás

Institut regenerace pořádá kurzy tance již od roku 2002. Vždy jsme se specializovali na výuku orientálních břišních tanců. Pořádáme převážně pravidelné kurzy v okrajových částech Prahy a ve východní části středních Čech. Vítáme na našich kurzech všechny ženy bez rozdílu věku či váhy. Každá si u nás najde to své. Kromě pravidelných lekcí připravujeme i víkendové pobyty, dovolené, taneční show pro veřejnost a taneční soutěže pro amatérské tanečnice z celé ČR.

O tanci

Tanec se stal naší vášní. Všechny naše lektorky se specializují na výuku egyptského tanečního stylu. Tento styl se vyznačuje elegancí, velkými akcenty boky, ladnými pažemi. Abychom stále udržovali vaší pozornost, střídáme témata. Orientální tanec má totiž mnoho podob. Mezi nejoblíbenější patří klasické Raks sharki, drum solo, baladi, shaabi, folklorní styly, jako je saidi, hagalla, fellahi, nubia. Velice oblíbený mezi klientkami je tanec se závojem, s vějířem, s hedvábnými fan veils. Velké popularitě se těší i různé taneční fúze – propojení orientálního tance s flamencem, tangem, salsou, cikánské tance atp.

Tanec jako lék

Orientální břišní tanec je odjakživa lék na různé neduhy. Vědomý a cílený pohyb pomáhá uvolňovat ztuhlá záda, zpevňovat bříško, posilovat pánevní dno. Ale nejen to. Břišní tanec má obrovský vliv na naše sebevědomí, psychickou pohodu a dobrou náladu. Je vědecky prokázáno, že tanec díky vědomé koordinaci pohybů a orientaci v prostoru, významně pomáhá lidskému mozku. Zlepšuje pozornost i řeč.