Podzimní kurzy orientálního tance

Podzimní kurzy orientálního tance

Jak už asi víte, jmenuji se Jana Voříšková a vedu Institut regenerace, kde pořádáme nejen kurzy orientálního tance pro širokou veřejnost. Uměleckým jménem jsem Najya.

Jelikož týden má jen sedm dní, a ten pracovní jen pět. Je jasné, že nemohu sama obsáhnout všechny taneční kurzy, které nabízíme.

Zde vám však přiblížím své hodiny, své kurzy. Každý se vyznačuje jinou atmosférou.

Kurzy v Kolíně

Do Kolína jezdím učit každé pondělí. Kousek od vlakového nádraží mám domluvený pronájem tanečního sálku ve Střední škole. Není to bůhvíjaký komfort, ale tančí se zde velice příjemně.

Od září do prosince budu vyučovat od 17:30 Orientální flamenco s vějířem. Je to styl tance, který spojuje evropskou a arabskou kulturu. Skladba, na kterou budeme tančit, je jemná, zpívaná španělsky a arabsky. Nejčastěji se tanečnice odívají do černočervené kombinace – široká sukně, jednoduchý top nebo tílko. Kurz je vhodný pro ženy, které mají za sebou alespoň minimální zkušenosti s klasickým orientálním tancem.

Pro úplné začátečnice a pro ty, kterým  vyhovuje pozdější hodina, budu nově otevírat kurz od 18:45h. Zde se naučíme správné, nejen taneční držení těla. Jednoduché, avšak velmi efektní taneční prvky a pospojujeme je do kratičké choreografie. Sama jsem zvědavá a moc se těším, jaká parta se mi zde sejde.

Kurzy v Neratovicích

V Neratovicích vedu kurzy už šest let. Vlastně to byl první kurz, který  jsem jako novopečená absolventka rekvalifikačního kurzu s akreditací MŠMT absolvovala.

V úterý od 18:45 vedu pokročilé tanečnice. Děvčata chodí už mnoho let a v minulém roce absolvovala i své první taneční soutěže. Ač bez pódiového umístění, ale s mnoha příjemnými zkušenostmi. Choreografie, které na tomto kurzu tvořím, jsou různorodé a vždy originální.

Od 17:30, také v úterý, probíhá kurz pro začátečnice a mírně pokročilé tanečnice. Tančit budeme na moderní popovou skladbu a zazní nám i trocha bubínků. ????

Kurzy orientálního tance v Čelákovicích

V Čelákovicích dělám kurzy orientálního tance ve středu.

Začínám v 15h, kdy za mnou přiběhnou malé cácorky. Pokud doma také máte holčičku mezi 6-12 lety, pouvažujte o tomto kurzu. Určitě se jí do budoucna budou hodit dovednosti, které se zde naučí. Správné držení těla, zapojování svalů a koordinace pohybů. A samozřejmě také tvořivost, nápaditost, rytmus, smysl pro tvorbu svého originálního tance aj.

Od 17h tradičně otevírám kurz pro začátečnice. Pro ženy, které mají ostych z tance, a často i ze svého těla. Na tomto kurzu jedeme pomaličku, aby se všechny prvky dobře zažily. Opět zde kladu důraz na správné držení těla. Ale nebojte, i přes pomalé procvičování prvků se zapotíme. Protáhneme svaly a rozpohybujeme klouby.

S pokročilými tanečnicemi (může se přihlásit každý, kdo má za sebou alespoň rok tance) pojedeme svižně v rytmu bubnů. Bubny patří mezi prastaré nástroje a jejich zvuk rezonuje s naší duší, proto bývají drum sola – bubnové sóla tak oblíbená.

Kurzy ve Staré Boleslavi

Čtvrtek je vyhrazený pro kurzy v Městském domě dětí a mládeže ve Staré Boleslavi.

Opět začínám s dětmi – vedu zde kroužek MDDM. Děvčata jsou moc šikovná a v minulém roce jsme navštívily pár tanečních soutěží. Holky to moc bavilo a užily si kupu legrace. Na kurz chodí všehochuť – dívky, které tančí pár let, i úplní nováčci.

Od 17:30 vedu nyní už mírně pokročilé tanečnice. Skvělou partu žen, která se na mém kurzu sešla přesně před rokem. Velice šikovné a talentované žačky. Tentokrát se budeme úplně poprvé seznamovat s taneční rekvizitou – se závojem. Věřím, že nám to půjde velice dobře a náležitě se u toho i pobavíme :)

Od 18:45 tančím se ženami, které patří k nejpokročilejším. Loni vystupovaly s mojí choreografií tance se svíčkami na orientální show v Divadle Gong, kterou jsem pořádala, vedle špičkových tanečních skupin z ČR a nutno dodat, že se mezi nimi rozhodně neztratily :) Tentokrát zabrousíme do tématu Flamenco arabic – spojení orientálního tance a horkého španělského flamenca.

Od 20:10 za mnou na kurz docházejí dámy, které si chtějí po celém tom denním kolotoči odpočinout – Relax orient – to je název kurzu, který sám od sebe vypovídá o tématu kurzu. Vhodný je jak pro začátečnice, tak pro již trochu pokročilé tanečnice, které si chtějí především odpočinout :)

Kurz na Proseku

Pátek – to je den, kdy už většina lidí chce po pracovním týdnu odpočívat. Ale i v tento den se některým zachce tančit. A pro ty pořádám kurz kousek od svého bydliště, v Poliklinice Prosek. Je to kurz tzv. „na pohodu“. Většinou reflektuje únavu po celém týdnu a dle toho volím témata. Na kurzu neděláme choreografii, na každé hodině si vyzkoušíte jinou taneční kombinaci – jiný styl, jiná dynamika.

Snažím se v každé hodině střídat dynamiku. Děláme technické věci, drily prvků, kombinace prvků, kousek ucelené choreografie i protažení a posilování. Abychom se protáhli, něco nového naučili a také zpotili a unavili.

Máte nějaký tip, jak zpestřit výuku, jaká témata vypsat. Napište mi.

Těším se na společné tančení

Vaše

Jana

Komentáře 0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny